Zobraziť kurzy

Tribhanga

Pozícia:inštruktor bhakti yogy a mužských kruhov
Stručná biografia:
Tribhanga sa ájurvéde venuje cca 8 rokov. Svoje duchovné meno získal od svojho duchovného učiteľa (gurua) pochádzajúceho z línie učiteľov zachovávajúcich tradičné učenie véd (ájurvédu) bezo zmeny.

Tribhanga sa ájurvéde venuje cca 8 rokov. Svoje duchovné meno získal od svojho duchovného učiteľa (gurua) pochádzajúceho z línie učiteľov zachovávajúcich tradičné učenie véd (ájurvédu) bezo zmeny. Prvý krát sa stretol s ájurvédou počas štúdií v Belgicku, zaujala ho jej krása, dokonalosť a hĺbka poznania. Následne pokračoval v štúdiu v Londýne, ale seriózne sa ájurvédou začal zaoberať v Indii, ktorá je jej kolískou. V západnom Bengálsku, v Majapure najprv absolvoval všeobecný kurz filozofie a kultúry, z čoho má aj titul, potom pokračoval v trojročnom štúdiu na tradičnej Univerzite zvanej Bhaktivedanta Academy. Tam sa naučil o ájurvédskych princípoch najviac. Popri štúdiu na Univerzite sa učil aj od lokálneho, tradičného ájurvédskeho lekára Laksmikantha v meste Navadvip. Pred dvoma rokmi obdržal zasvätenie od učitela do ájurvédskej postupnosti, ktorá zachováva ájurvédu tisíce rokov. Nasledoval ďalší kurz Panchakarmy na klinike v Trivandre, v hlavnom meste štátu Kerala, ktorá je známa ájurvédskymi panchakarma klinikami. Momentálne sa naďalej učí od Dr. Vasanta Láda, pioniera ájurvédy na Západe, nasleduje jeho semináre online. Jeho hlavne zameranie je Áyurvedska alchýmia.

Zameriava sa na diagnostiku podľa tepu, jazyka, očí, marmových bodov na dlaniach, a moči. Robí aj pancharmu (celková očista organizmu) vždy podľa princípov a taktiež hirudoterapiu – liečbu pijavicami. Lieči problémy s trávením, krčové žily, artritídu, reumu, osteoporózu, kožné ekzémy, psoriázu, vysoký krvný tlak, depresie, schizofréniu, onkologické ochorenia. Uskutočnuje semináre v Čechách a na Slovensku.